Scania L94 UB (поезд)

Список ПС
http://www.mashke.org/kievtram/pictures/gallery1.php?g=bus/vyprobuvannya/1&l=ua

Scania L94UB + Scania APM 5.2-13

Придбання у 2001р. великої партії Вольво і Сканій, які вже були у користуванні, стало вимушеним кроком: в умовах обмеженого фінансування, це був єдиний варіант більш-менш суттєвого поповнення автопарків рухомим складом. Їх вихід на лінію, з одного боку, дещо розрядив ситуацію, принаймні, на деяких маршрутах, а з іншого, стає зрозумілим: такому місту, як Київ, робити ставку на "секонд-хенд" — якось не дуже личить. Треба було думати про нові автобуси, і тут постало питання, чиїй техніці віддати перевагу: на жаль, єдиний на той час вітчизняний виробник великих автобусів — ЛАЗ, тоді ще так і не спромігся налагодити випуск машин надвеликого класу.
Одним з варіантів було придбання автобусів у шведської компанії "Сканія". У травні 2001р. між "Сканією" та Київською міською державною адміністрацією навіть був підписаний меморандум: якщо Київ задовільнять технічні характеристики автобусів, то він укладе контракт на постачання, спочатку 20 "Сканій". Шведська фірма свої зобов'язання виконала: наприкінці травня до нас прибув один з автобусів, який незадовго до цього придбав Таллінн — такі самі пропонувалися і Києву. Разом з ним, надійшов і причеп естонського виробництва, розроблений спеціально під цей автобус: такий автопоїзд, по своїй пасажиромісткості, дорівнював традиційній для нас "гармошці". Випробування автопоїзда відбулися у АТП-13034 (нині АП-2), на маршрутах № 3 (Ленінградська пл. — Голосіївська пл.) та № 50 (Ленінградська пл. — вул. Милославська): вони були у Києві одними з найбільших за пасажиропотоком, до того ж, № 3 мав ще й дуже складний рельєф.
Але далі випробувань справа, на жаль, не пішла. За попередні роки Київ відвик витрачати значні кошти на оновлення рухомого складу міського пасажирського транспорту, тому нові шведські автобуси, звичайно, виявилися для нього "занадто дорогими". Перевагу віддали техніці білоруського виробництва, і того ж 2001р. були придбані 5 автобусів МАЗ-105.
Голосіївська пл., кінцева зупинка маршруту № 3. Крім Києва, цей автопоїзд також встиг побувати і в інших містах. Потім він повернувся до Таллінна, де продовжує працювати і сьогодні.
[З колекції В. Загороднього, 06.2001]
Технические характеристики автобуса Scania L94 UB (поезд)
Годы выпуска/Годы эксплуатации в Киеве ?? / 06.2001
Количество в Киеве 1
Бортовые номера Киева
Габаритные размеры, мм: длина*ширина*высота
Пассажировместимость, чел.: общее количество мест
сидячих мест/стоячих мест
АТП Киева, в которых эксплуатируются машины Не эксплуатировались
Формула дверей
Тип двигателя
Мощность двигателя, кВт ( л.с.)
Число ступеней КПП, её тип
Шины
Максимальная скорость при полной конструктивной массе, км/час
Радиус поворота, м
База, мм
Высота уровня пола в салоне, мм
Объем топливного бака/Тип топлива
Контрольный расход топлива: - при скорости 60 км/ч, л/100 км
Расход топлива в городском цикле (именно столько он и поедает), л/100 км
Масса снаряжённого автобуса, кг
Полная масса, кг